śro, 23 sty 2019, 3:02 CET, NY 21:02, Londyn 2:02, Tokio 11:02, ^SPX -1.42%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA

08.01.2019, Amman (PAP/EPA) - US Secretary of State Mike Pompeo smiles during a meeting with Minister of Foreign Affairs and Expatriates Ayman Safadi, at the Foreign Ministry, in Amman, Jordan, 08 Janvier 2019. Pompeo is on a week-long tour in the Middle East and is expected to visit Jordan, Egypt, Qatar, Oman, Kuwait, Bahrain, Saudi Arabia, and the United Arab Emirates. (fot. Andre Pain)
Sekretarz stanu USA liczy na porozumienie Turcji z syryjskimi Kurdami
PAP - Świat
12 sty 2019, 19:22


12.01.2019, Abu Zabi (PAP/Reuters) - Sekretarz stanu USA Mike Pompeo wyraził w sobotę swój optymizm co do tego, że negocjacje Turcji z ugrupowaniami syryjskich Kurdów przyniosą "dobry wynik". Deklarację taką złożył po rozmowach z ministrem spraw zagranicznych Turcji.

"Uznajemy prawo narodu tureckiego do obrony własnego państwa przed terrorystami, ale wiemy również, że ci, którzy nie są terrorystami i cały czas walczą wspólnie z nami, zasługują na ochronę" - powiedział Pompeo dziennikarzom w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Zabi, która jest kolejnym etapem jego podróży po regionie.

"Do opracowania pozostaje wiele szczegółów, ale jestem optymistą co do tego, że możemy osiągnąć dobry rezultat" - dodał.

Zdominowane przez Kurdów ugrupowania zbrojne kontrolują znaczne obszary północnej Syrii, lecz obawiają się, że po zapowiedzianym przez prezydenta Donalda Trumpa wycofaniu wojsk amerykańskich z tej strefy zostaną zaatakowane przez Turcję. Ankara uważa obecność kurdyjskiej milicji YPG przy tureckiej granicy za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, a prezydent Recep Tayyip Erdogan deklaruje zamiar unieszkodliwienia tej formacji.

Pompeo zapewnił w Abu Zabi, że wycofanie wojsk USA z Syrii jest "taktyczną zmianą", która nie osłabi ich zdolności militarnego przeciwstawiania się Państwu Islamskiemu oraz Iranowi. (PAP)

dmi/ mal/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Wall Street na sporych minusach, wróciły obawy o spowolnienie gospodarcze
wto, 22 sty - PAP
GDDKiA: drogi krajowe przejezdne; lokalnie oblodzenie, śnieg i mgła
wto, 22 sty - PAP
ZEW przeminął - i co dalej?
wto, 22 sty - FMCM
UODO apeluje do resortu cyfryzacji o niewkraczanie w jego kompetencje
wto, 22 sty - PAP
MSZ przybliża dziedzictwo kulturowe krajów Partnerstwa Wschodniego
wto, 22 sty - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Senat USA w czwartek zajmie się ustawami w sprawie shutdownu
wto, 22 sty - PAP
Rząd Wenezueli oskarża wiceprezydenta USA o wspieranie terrorystów
wto, 22 sty - PAP
McConnell: Senat w tym tygodniu zagłosuje nad propozycją Trumpa w sprawie shutdownu
wto, 22 sty - PAP
W Warszawie uczczono pamięć Powstania Styczniowego
wto, 22 sty - PAP
Magdalena Adamowicz: Paweł był grillowany żywcem, słowo może zabić
wto, 22 sty - PAP

 więcej...Help - For webmasters - RSS - Terms of service - Stooq - Android App

© 2000-2019 Stooq