śro, 23 sty 2019, 3:00 CET, NY 21:00, Londyn 2:00, Tokio 11:00, ^SPX -1.42%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Wszystkie Biznes)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA

12.01.2019, Głogoczów (PAP) - Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (C) i Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur (P) podczas briefingu prasowego w punkcie kontrolnym ITD nt. bezpieczeństwa na drogach przed rozpoczynającymi się feriami, 12 bm. w Głogoczowie. (fot. Jacek Bednarczyk)
Adamczyk: ważny bezpieczny dojazd dzieci na ferie
PAP - Kraj
12 sty 2019, 11:01


12.01.2019, Warszawa (PAP) - Bezpieczny dojazd na miejsce wypoczynku dzieci, młodzieży i tych, którzy im towarzyszą, to najważniejsza kwestia w związku z rozpoczynającymi się feriami - powiedział w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Podczas sobotniego briefingu prasowego w Głogoczowie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówił o akcji "Bezpieczny autokar".

"Najważniejszą kwestią w związku z rozpoczynającymi się feriami jest bezpieczny dojazd na miejsce wypoczynku dzieci, młodzieży i tych, którzy im towarzyszą" - powiedział minister. Dodał, że to już 16. rok, kiedy Inspekcja Transportu Drogowego taką szczególną uwagę zwraca na bezpieczeństwo podróżnych - również tych najmłodszych - udających się na ferie.

"Kontrole nie mają na celu restrykcyjnego działania wobec kierowców czy właścicieli autobusów. Celem jest to, by autobusy były w odpowiednim stanie technicznym, nie stwarzały zagrożenia innym uczestnikom ruchu drogowego, a szczególnie pasażerom, których wiozą" - powiedział Adamczyk. Dodał, że ważne jest też, by kierowcy autobusów wypełniali wszystkie normy - posiadali odpowiednie certyfikaty i uprawnienia, nie byli przemęczeni i byli "w absolutnym stanie trzeźwości".

"Przemęczenie kierowców jest często tak samo niebezpiecznie, jak jazda pod wpływem alkoholu" - powiedział Adamczyk.

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur powiedział, że kontrole prowadzone będą do ostatnich dni lutego. Wymienił, że autokary będą sprawdzane na miejscu odjazdu, dodatkowo będą wyznaczane stałe punkty kontrolne, a kontrole będą się odbywały na głównych szlakach komunikacyjnych. (PAP)

Autor: Ludwika Tomala, Małgorzata Wosion-Czoba

lt/ wos/ hgt/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Wall Street na sporych minusach, wróciły obawy o spowolnienie gospodarcze
wto, 22 sty - PAP
GDDKiA: drogi krajowe przejezdne; lokalnie oblodzenie, śnieg i mgła
wto, 22 sty - PAP
ZEW przeminął - i co dalej?
wto, 22 sty - FMCM
UODO apeluje do resortu cyfryzacji o niewkraczanie w jego kompetencje
wto, 22 sty - PAP
MSZ przybliża dziedzictwo kulturowe krajów Partnerstwa Wschodniego
wto, 22 sty - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Senat USA w czwartek zajmie się ustawami w sprawie shutdownu
wto, 22 sty - PAP
Rząd Wenezueli oskarża wiceprezydenta USA o wspieranie terrorystów
wto, 22 sty - PAP
McConnell: Senat w tym tygodniu zagłosuje nad propozycją Trumpa w sprawie shutdownu
wto, 22 sty - PAP
W Warszawie uczczono pamięć Powstania Styczniowego
wto, 22 sty - PAP
Magdalena Adamowicz: Paweł był grillowany żywcem, słowo może zabić
wto, 22 sty - PAP

 więcej...Help - For webmasters - RSS - Terms of service - Stooq - Android App

© 2000-2019 Stooq