śro, 23 sty 2019, 2:59 CET, NY 20:59, Londyn 1:59, Tokio 10:59, ^SPX -1.42%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Wszystkie Biznes)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Otwarcie Suntago Wodnego Świata koło Mszczonowa pod koniec 2019 roku
PAP - Biznes
12 sty 2019, 8:34


12.01.2019, Warszawa (PAP) - Otwarcie Suntago Wodnego Świata we Wręczy koło Mszczonowa planowane jest pod koniec 2019 rok - poinformował PAP burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek. Będzie to największy park wodny w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Ma kosztować ok. 150 mln euro.

"Inwestor planuje, że Suntago ruszy we wrześniu, październiku 2019 roku" - powiedział PAP burmistrz Mszczonowa. Zaznaczył jednak, że pogoda może spowodować przesunięcie tego terminu.

Burmistrz powiedział także, że na terenie budowy już wykonano odwierty do wód geotermalnych. "Prace się powiodły i już wiadomo, że Suntago Wodny Park będzie mógł skorzystać z ujęcia geotermalnego" - podał. Jak informowano, odwiert termalny ma głębokość niemal 2 km, a woda geotermalna ma temperaturę 45 stopni Celsjusza.

Suntago Wodny Świat to część największego zadaszonego parku wodnego w Europie - Park of Poland. Budowa obiektu ruszyła w maju 2017 roku. "Dotychczas zakończyły się prace przy fundamentach, wykopach i nieckach basenowych wewnątrz budynku. Trwają prace budowlane w strefie Jamango Wodna Dżungla, gdzie znajdować się będzie większość z naszych 32 zjeżdżalni wodnych. Pierwsze z nich są już wstępnie montowane na zewnątrz budynku" - podawały służby prasowe inwestora.

Dodano, że "dotychczas wylano już 37 tys. metrów sześciennych betonu, czyli więcej niż zużyto podczas budowy Pałacu Kultury i Nauki (...), a masa wykorzystanej stali to 5 tys. ton, czyli połowa wagi paryskiej Wieży Eiffla". Z informacji wynika też, że "w ubiegłym roku do wielkich szklarni w Rotterdamie trafiły palmy i inne rośliny egzotyczne z Malezji, Florydy i Kostaryki, które będą ozdobą tropikalnego ogrodu w Suntago Wodnym Świecie".

"W 2018 roku ruszyły prace nad kolejnymi częściami kompleksu Park of Poland. Oprócz parku wodnego Suntago Wodny Świat, powstanie w nim rozbudowana baza noclegowa. Wraz z Suntago Wodnym Światem otwarta zostanie Suntago Village - wioska składająca się z ok. 100 rekreacyjnych modułowych domków wypoczynkowych typu Cabaña" - informowano.

W ramach projektu powstanie także strefa zabaw dla dzieci, strefa przeznaczoną do wspólnego grillowania, centralny budynek z recepcją oraz mini-sklepem. "Kolejne 100 domków zostanie dodanych w drugiej fazie projektu" - podano.

W Suntago zaplanowano 30 zjeżdżalni o łącznej długości 3,2 km, łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun. Goście będą mieli do dyspozycji również gabinety masażu i solaria. Wszystkie atrakcje pogrupowane zostaną w trzech strefach: Relax (baseny, 700 drzew), Saunaria (strefa fitnes) oraz Jamango (wodna dżungla ze zjeżdżalniami).

Inwestor, firma Global City Holdings, znany jest w Polsce m.in. z sieci kin Ciemna City. Projekt powstanie we współpracy z niemiecką Grupą Wund, która prowadzi pięć podobnych projektów.

Jak przekazał inwestor, Suntago Wodny Świat będzie największym parkiem wodnym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Czynny codziennie, będzie mógł przyjąć do 15 tys. osób dziennie. Inwestorzy spodziewają się miliona gości rocznie.

Park wodny powstanie na 20-hektarowej działce w Mszczonowie, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. Park ma powstać w odległości ok. 25 km od planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Koszt inwestycji Suntago Wodnego Świata to ok. 150 mln euro. Projekt jest finansowany ze środków własnych inwestora oraz kredytów bankowych. (PAP)

autor: Mariusz Polit

mp/ ewes/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Wall Street na sporych minusach, wróciły obawy o spowolnienie gospodarcze
wto, 22 sty - PAP
GDDKiA: drogi krajowe przejezdne; lokalnie oblodzenie, śnieg i mgła
wto, 22 sty - PAP
ZEW przeminął - i co dalej?
wto, 22 sty - FMCM
UODO apeluje do resortu cyfryzacji o niewkraczanie w jego kompetencje
wto, 22 sty - PAP
MSZ przybliża dziedzictwo kulturowe krajów Partnerstwa Wschodniego
wto, 22 sty - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Senat USA w czwartek zajmie się ustawami w sprawie shutdownu
wto, 22 sty - PAP
Rząd Wenezueli oskarża wiceprezydenta USA o wspieranie terrorystów
wto, 22 sty - PAP
McConnell: Senat w tym tygodniu zagłosuje nad propozycją Trumpa w sprawie shutdownu
wto, 22 sty - PAP
W Warszawie uczczono pamięć Powstania Styczniowego
wto, 22 sty - PAP
Magdalena Adamowicz: Paweł był grillowany żywcem, słowo może zabić
wto, 22 sty - PAP

 więcej...Help - For webmasters - RSS - Terms of service - Stooq - Android App

© 2000-2019 Stooq