śro, 23 sty 2019, 3:03 CET, NY 21:03, Londyn 2:03, Tokio 11:03, ^SPX -1.42%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
PZ Cormay dokona przeglądu opcji strategicznych, decyzje mogą zapaść w I kw.
ISBnews - Biznes
11 sty 2019, 15:17


Warszawa, 11.01.2019 (ISBnews) - Zarząd PZ Cormay zdecydował o konieczności przeprowadzenia przeglądu opcji strategicznych, związanych z realizacją budowy Centrum Produkcyjno-Logistycznego (Inwestycja CP-L) na działce zlokalizowanej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec, podstrefa Lublin, podała spółka. Ewentualne decyzje dotyczące analizowanego scenariusza, w tym jego poszczególnych aspektów, mogą zapaść w pierwszym kwartale br.

"Na obecnym etapie powyższego przeglądu, przedmiotem szczegółowych rozważań będzie scenariusz zakładający przeniesienie Inwestycji CP-L do nowej lokalizacji na terenie Lublina lub okolicznych powiatów. Jedną z podstawowych przesłanek przemawiających za ewentualną zmianą lokalizacji Inwestycji CP-L są korzyści wynikające z wejścia w życie ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji, głównie w formie zwolnień podatkowych na okres 15 lat" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że rozważany scenariusz zakłada sprzedaż posiadanej obecnie nieruchomości, zakup nowej nieruchomości w celu zrealizowania Inwestycji CP-L oraz ubieganie się o decyzję o udzieleniu wsparcia na realizację projektu w postaci Inwestycji CP-L w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Inwestycja CP-L finansowana będzie ze środków finansowych pochodzących ze sprzedaży posiadanego przez Grupę pakietu akcji Diesse Diagnostica Senese S.p.A.

"Ponadto, biorąc pod uwagę, że z posiadaną przez spółkę nieruchomością związana jest realizacja umowy o dofinansowanie projektu "Pierwsze wdrożenie do produkcji analizatorów diagnostycznych (hematologicznych i biochemicznych) nowej generacji z dedykowaną linią odczynników" objętego wsparciem finansowym w ramach Poddziałania 3.2.1, którego termin realizacji upływa 15 kwietnia 2019 r., oraz brak możliwości przedłużenia terminu jego realizacji, a także brak decyzji PARP w zakresie złożonego przez spółkę w dniu 16 maja 2018 r. wniosku o ograniczenie zakresu projektu, spółka nie wyklucza, że środki pochodzące ze sprzedaży nieruchomości byłyby w części wykorzystane w celu zwrotu dofinansowania otrzymanego w ramach przedmiotowej dotacji, które na dzień sporządzenia niniejszego raportu wynosi 3 180 683,32 złotych, powiększonego o należne odsetki" - czytamy dalej.

Pozostałe środki pochodzące ze sprzedaży całości lub części posiadanej obecnie Nieruchomości byłyby wykorzystane na co najmniej częściowe sfinansowanie zakupu nowej nieruchomości, podano także.

"W ocenie zarządu PZ Cormay, potencjalne korzyści płynące z powyższego, będącego przedmiotem dalszych analiz scenariusza pokazującego alternatywny plan związany z lokalizacją nowobudowanej fabryki mogłyby pochodzić z:

- nowego systemu wsparcia wynikającego z ww. ustawy o wspieraniu nowych inwestycji,

- przeniesienia całej działalności produkcyjno-handlowej do jednej lokalizacji, co stworzyłoby z kolei możliwość upłynnienia należących na dzień dzisiejszy do grupy aktywów w postaci nieruchomości w Lublinie i Maryninie,

- wyeliminowania ryzyk dotacyjnych związanych z przytoczoną powyżej umową o dofinansowanie w związku z całkowitą spłatą zobowiązań z niej wynikających,

- co najmniej częściowego sfinansowania zakupu nowej tańszej działki w celu realizacji Inwestycji CP-L" - czytamy również.

"Ewentualne decyzje dot. analizowanego scenariusza, w tym jego poszczególnych aspektów, mogą zapaść w pierwszym kwartale br." - podsumowano.

PZ Cormay to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor aparatury medycznej. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r.

(ISBnews)

  RSS  
Więcej wiadomości dla symbolu CRM...
REKLAMA
AQ
ON | OFF
Kwotowania
PZ Cormay SA
CRM1.16+0.04 (+3.57%)01-22

Notowania
Indeksy, Waluty, Towary...


Najświeższe niusy
Wall Street na sporych minusach, wróciły obawy o spowolnienie gospodarcze
wto, 22 sty - PAP
GDDKiA: drogi krajowe przejezdne; lokalnie oblodzenie, śnieg i mgła
wto, 22 sty - PAP
ZEW przeminął - i co dalej?
wto, 22 sty - FMCM
UODO apeluje do resortu cyfryzacji o niewkraczanie w jego kompetencje
wto, 22 sty - PAP
MSZ przybliża dziedzictwo kulturowe krajów Partnerstwa Wschodniego
wto, 22 sty - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z ISBnews
Medinice ma amerykański patent na elektrodę diagnostyczną
wto, 22 sty - ISBnews
Polwax miał wstępnie 17,6 mln zł zysku netto w 2018, możliwy spadek zysku w 2019
wto, 22 sty - ISBnews
PCC Rokita ma umowę z EBI na 45 mln euro kredytu na inwestycje
wto, 22 sty - ISBnews
KGHM ma porozumienie ze stroną społeczną ws. podwyżki stawek płac zasadniczych
wto, 22 sty - ISBnews
Rząd ma przyjąć uchwałę ws. Strategii Cyberbezpieczeństwa w III kw. 2019 r.
wto, 22 sty - ISBnews

 więcej...Help - For webmasters - RSS - Terms of service - Stooq - Android App

© 2000-2019 Stooq