pon, 21 sty 2019, 1:22 CET, NY 19:22, Londyn 0:22, Tokio 9:22, ^SPX +1.32%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Wszystkie Biznes)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Dolnośląskie - KGHM wybuduje szyb wdechowy w gminie Żukowice
PAP - Biznes
7 gru 2018, 18:22


7.12.2018, Wrocław (PAP) - Szyb wdechowy oraz system klimatyzacji, pozwalające na eksploatacje rudy miedzi w obszarze złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy, wybuduje KGHM Polska Miedź na terenie gminy Żukowice. Miedziowa spółka zawarła z gminą porozumienie dotyczące realizacji tej inwestycji.

Radosław Stach, wiceprezes KGHM ds. produkcji przypomniał w piątkowym komunikacie, że miedziowa spółka w 2004 r otrzymała koncesję na wydobywanie złoża rudy miedzi w obszarze Głogów Głęboki - Przemysłowy, a od 2006 r. realizuje Program Udostępniania Złoża.

"Celem strategicznym spółki jest zabezpieczenie produkcji na kolejne 30 - 40 lat. Eksploatacja złoża pozwoli KGHM utrzymać poziom wydobycia w Polsce i zapewni dalszy rozwój Zagłębia Miedziowego" - podkreślił Stach.

W tym roku w ramach Programu Udostępniania Złoża wykonano 37,8 km wyrobisk udostępniających i przygotowawczych w Zakładach Górniczych Rudna oraz Polkowice-Sieroszowice.

Do ekspatriacji rudy z położonych głęboko złóż potrzeba jest zaawansowana infrastruktura techniczna. Na terenie gminy Grębocice budowany jest zatem szyb wdechowy GG-1 oraz towarzyszący mu system klimatyzacji.

Drugi z szybów wdechowych - GG-2, powstanie w gminie Żukowice. Jego budowa jest niezbędna ze względu na doprowadzanie świeżego powietrza do nowych wyrobisk - podano w komunikacie.

"Szyb GG-2 to szyb wdechowy o funkcji materiałowo - zjazdowej, czyli zaciągający powietrze. Staramy się być jak najmniej uciążliwi dla mieszkańców. Dzięki porozumieniu, społeczność gminy Żukowice, a przede wszystkim dwóch miejscowości - Słone i Kamiona, uzyskała liczne profity, a my zrozumienie dla przebiegu inwestycji" - powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński.

W ramach porozumienia podpisanego przez KGHM z gminą Żukowice, miedziowa spółka będzie uczestniczyć w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży mieszkających w gminie. Prowadzone będą również bezpłatne konsultacje medyczne, a mieszkańcy sołectw Słone i Kamiona będą mogli korzystać z obiektów rekreacyjnych. KGHM wykona również inwentaryzację techniczną wszystkich budynków w miejscowościach Słone i Kamiona.

Zgodnie z porozumieniem wokół placu szybowego zostanie wykonana zielona otulina, a dojazd do szybu będzie zorganizowany wyłącznie od strony drogi krajowej nr 12. KGHM Polska Miedź zobowiązała się także do wspierania budżetu gminy Żukowice w trakcie realizacji inwestycji - podano.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ je/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
Więcej wiadomości dla symbolu KGH...
REKLAMA
AQ
ON | OFF
Kwotowania
KGHM Polska Miedź SA
KGH92.48+0.96 (+1.05%)01-18

Pozostałe skojarzone
Miedź Fut
HG.F270.80-1.10 (-0.40%)1:15
Notowania
Indeksy, Waluty, Towary...


Najświeższe niusy
Min. Kwieciński: 100 szlaków turystycznych i 10 schronisk dostosujemy dla niepełnosprawnych
nie, 20 sty - PAP
W poniedziałek górnicy z "S" odwiedzą biura śląskich posłów PiS
nie, 20 sty - PAP
Morawiecki i szef Google gośćmi Okrągłego Stołu Innowacji w Europie Środkowej i Wschodniej
nie, 20 sty - PAP
Łódź - Wyłoniono wykonawców remontów kamienic przy ul. Włókienniczej
nie, 20 sty - PAP
Węgry - Zmarł producent filmowy Andy Vajna
nie, 20 sty - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Żona prezydenta Adamowicza odebrała w Gdańsku Nagrodę Orła Jana Karskiego
nie, 20 sty - PAP
Papież modlił się za ofiary katastrof na morzu i zamachu w Kolumbii
nie, 20 sty - PAP
Gdańsk: ponad tysiąc osób wzięło udział w "Światełku dla Pawła"
nie, 20 sty - PAP
Hall: dziedzictwo Pawła Adamowicza nie pójdzie na marne
nie, 20 sty - PAP
Kard. Nycz: wszyscy patrzą czy słowa chrześcijan o jedności niosą ze sobą czyny
nie, 20 sty - PAP

 więcej...Help - For webmasters - RSS - Terms of service - Stooq - Android App

© 2000-2019 Stooq