pon, 21 sty 2019, 1:19 CET, NY 19:19, Londyn 0:19, Tokio 9:19, ^SPX +1.32%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Wszystkie Biznes)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Mieszkanie plus: projekt warszawskiego osiedla Nowe Jeziorki wyróżniony podczas COP24
PAP - Biznes
7 gru 2018, 17:39


7.12.2018, Warszawa (PAP) - Projekt warszawskiego osiedla Nowej Jeziorki, przygotowany w ramach programu Mieszkania plus, otrzymał wyróżnienie podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach - poinformowało biuro prasowe PFR Nieruchomości. Przy stołecznej ul. Karczunkowskiej planowane jest 2,7 tys. mieszkań.

"Projekt osiedla wyróżniono w konkursie +Polskie Inwestycje Przyszłości+ w kategorii +Dostępne osiedle+" - poinformowano w piątkowym komunikacie.

Jak dodano, "wyróżnione w konkursie osiedle zaprojektowały dwie pracowanie architektoniczne: AMC Andrzej Chołdzyński oraz 22Architekci". "Wyróżnienie projektu osiedla Nowe Jeziorki na Międzynarodowej Konferencji Klimatycznej ONZ w Katowicach jest potwierdzeniem, że strategia ochrony środowiska naturalnego w urbanistyce i architekturze to absolutny priorytet" - powiedział architekt Andrzej M. Chołdzyński, cytowany w komunikacie.

"Duża część podróży z osiedla i do osiedla odbywać się będzie koleją podmiejską z lokalnego przystanku" - powiedział architekt. "Dążymy do zerowego lub ujemnego bilansu CO2 dla całego osiedla" - dodał Chołdzyński.

Osiedle mieszkaniowe Nowe Jeziorki powstanie na blisko 15-hektarowej działce, położonej na granicy Warszawy i Lesznowoli. Na osiedlu założono "niski współczynnik miejsc parkingowych - pół miejsca na mieszkanie" - poinformowano w komunikacie. "Zamiast arterii komunikacyjnych powstaną +płuca osiedla+ - park centralny, skwery, wewnętrzne ogródki działkowe, bulwar kolejowy" - dodano.

Jak poinformowano, "projekt zakłada także użycie technologii +smart city+ na osiedlu: system zdalnego monitorowania i administrowania budynkami, czujniki przy przejściach dla pieszych informujące samochody o zbliżających się pieszych, reduktory mocy +save box+ dla terenów publicznych i części wspólnych w budynkach, monitorowanie produkcji odpadów i recykling". "Zakładany jest także montaż stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych" - podano.

Inwestycja jest realizowana przez PFR Nieruchomości S.A., we współpracy z stołecznym samorządem w zakresie m.in. budowy publicznej szkoły podstawowej na terenie osiedla. Prowadzone są również rozmowy z PKP PLK w sprawie przeprowadzenia prac modernizacyjnych, które ułatwiałby mieszkańcom osiedla dotarcie na peron kolejowy stacji Warszawa Jeziorki.

Jak podano w komunikacie, "organizatorem konkursu +Polskie Inwestycje Przyszłości+ jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju".

W ramach rządowego programu Mieszkania plus jest realizowanych blisko 10 tys. mieszkań. Oddano już do użytku 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, gminie Jarocin oraz Kępnie. Prowadzone są także analizy lokalizacji zgłoszonych przez samorządy, spółki Skarbu Państwa oraz podmioty prywatne, które mogą umożliwić budowę ponad 117 tys. mieszkań. To 406 projektów o wartości 33 mld 693 mln zł. (PAP)

autor: Mariusz Polit

mp/ je/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
AQ
ON | OFF
Skojarzone kwotowania
ICE CO2 EU Allowances Futures - ICE
CK.F24.86+1.19 (+5.03%)01-18
Notowania
Indeksy, Waluty, Towary...


Najświeższe niusy
Min. Kwieciński: 100 szlaków turystycznych i 10 schronisk dostosujemy dla niepełnosprawnych
nie, 20 sty - PAP
W poniedziałek górnicy z "S" odwiedzą biura śląskich posłów PiS
nie, 20 sty - PAP
Morawiecki i szef Google gośćmi Okrągłego Stołu Innowacji w Europie Środkowej i Wschodniej
nie, 20 sty - PAP
Łódź - Wyłoniono wykonawców remontów kamienic przy ul. Włókienniczej
nie, 20 sty - PAP
Węgry - Zmarł producent filmowy Andy Vajna
nie, 20 sty - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Żona prezydenta Adamowicza odebrała w Gdańsku Nagrodę Orła Jana Karskiego
nie, 20 sty - PAP
Papież modlił się za ofiary katastrof na morzu i zamachu w Kolumbii
nie, 20 sty - PAP
Gdańsk: ponad tysiąc osób wzięło udział w "Światełku dla Pawła"
nie, 20 sty - PAP
Hall: dziedzictwo Pawła Adamowicza nie pójdzie na marne
nie, 20 sty - PAP
Kard. Nycz: wszyscy patrzą czy słowa chrześcijan o jedności niosą ze sobą czyny
nie, 20 sty - PAP

 więcej...Help - For webmasters - RSS - Terms of service - Stooq - Android App

© 2000-2019 Stooq