pon, 21 sty 2019, 1:15 CET, NY 19:15, Londyn 0:15, Tokio 9:15, ^SPX +1.32%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Wszystkie Biznes)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
POT: Polska uznana w Chinach za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc wakacyjnych
PAP - Biznes
7 gru 2018, 17:12


7.12.2018, Warszawa (PAP) - Polska jako jedyny kraj europejski otrzymała wyróżnienie "New Holiday Destination of the Year 2018" magazynu China Travel Agency - poinformowała w piątek Polska Agencja Turystyczna. Według POT potwierdza to coraz większe zainteresowanie naszym krajem wśród turystów z Państwa Środka.

Jak podała w piątkowym komunikacie Polska Organizacja Turystyczna, nasz kraj został wyróżniony statuetką w kategorii "topowych destynacji wakacyjnych" podczas dorocznej gali wręczenia nagród organizowanej przez renomowany magazyn turystyczny China Travel Agent.

"Cieszy nas kolejna nagroda z rynku chińskiego. Potwierdza ona coraz większe zainteresowanie naszym krajem przez turystów z Państwa Środka. Widać to także w danych statystycznych" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes POT Robert Andrzejczyk.

Jak przypomniał w 2017 roku nasz kraj odwiedziła rekordowa liczba 138 tys. turystów z Chin. "Trend wzrostowy się utrzymuje. W pierwszej połowie 2018 do naszego kraj przyjechało ponad 20 proc. turystów więcej" - wskazał szef POT.

China Travel Agent to publikacja omawiająca bieżące wydarzenia i ważne tematy ze świata turystyki. Na łamach magazynu pojawiają się wywiady z autorytetami z dziedziny turystyki czy informacje dotyczące wartych odwiedzenia miejsc; jest organizatorem konferencji podróżniczych - wyjaśnia POT.

Wcześniej Polska otrzymała m.in. prestiżową nagrodę National Tourism Award w kategorii "Najbardziej popularne cele podróży w 2017 roku" przyznawaną przez wydawnictwo National Tourism Media Ltd., wydawcę miesięcznika National Tourism - przypomniana POT. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ je/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Min. Kwieciński: 100 szlaków turystycznych i 10 schronisk dostosujemy dla niepełnosprawnych
nie, 20 sty - PAP
W poniedziałek górnicy z "S" odwiedzą biura śląskich posłów PiS
nie, 20 sty - PAP
Morawiecki i szef Google gośćmi Okrągłego Stołu Innowacji w Europie Środkowej i Wschodniej
nie, 20 sty - PAP
Łódź - Wyłoniono wykonawców remontów kamienic przy ul. Włókienniczej
nie, 20 sty - PAP
Węgry - Zmarł producent filmowy Andy Vajna
nie, 20 sty - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Żona prezydenta Adamowicza odebrała w Gdańsku Nagrodę Orła Jana Karskiego
nie, 20 sty - PAP
Papież modlił się za ofiary katastrof na morzu i zamachu w Kolumbii
nie, 20 sty - PAP
Gdańsk: ponad tysiąc osób wzięło udział w "Światełku dla Pawła"
nie, 20 sty - PAP
Hall: dziedzictwo Pawła Adamowicza nie pójdzie na marne
nie, 20 sty - PAP
Kard. Nycz: wszyscy patrzą czy słowa chrześcijan o jedności niosą ze sobą czyny
nie, 20 sty - PAP

 więcej...Help - For webmasters - RSS - Terms of service - Stooq - Android App

© 2000-2019 Stooq