pon, 21 sty 2019, 1:15 CET, NY 19:15, Londyn 0:15, Tokio 9:15, ^SPX +1.32%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Wszystkie Biznes)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
T-Mobile Polska uruchomił instalację technologii 5G w Warszawie
ISBnews - Biznes
7 gru 2018, 16:51


Warszawa, 07.12.2018 (ISBnews) - T-Mobile Polska uruchomił instalację technologii 5G w Warszawie, poinformował prezes T-Mobile Polska Andreas Maierhofer. Operator uruchomił łącznie pięć nadajników (4 w centrum i jeden w siedzibie firmy) obsługujących najnowszą technologię.

„Uruchomiliśmy 5G w centrum stolicy Polski. Postawienie anten dostosowanych do nadchodzącej generacji to świetna robota, ale to dopiero początek. Zaczęliśmy rollout, który obejmie docelowo cały kraj. Jesteśmy zdeterminowani, aby zrealizować ten plan i zaoferować w Polsce sieć przyszłości. To rewolucja, która zmieni społeczeństwo, zmieni biznes i całą gospodarkę. 5G to nie tylko prędkość, ale wiarygodność, niezawodność transmisji - tak ważne cechy, aby rozwijały się cyfrowe kompetencje takich branż jak chociażby dla służby zdrowia, czy motoryzacji" - powiedział Maierhofer podczas uroczystości uruchomienia T-Mobile 5G Hub.

„T-Mobile Polska jest liderem w implementacji 5G, więc jesteśmy dumni z pierwszych anten i czekamy na to, co 5G zaoferuje w przyszłości. Jestem przekonany, że z wsparciem polskiego rządu zrealizujemy długoterminową wizję 5G w Polsce" - dodał prezes operatora.

Marek Zagórski z ministerstwa cyfryzacji podkreślił, że celem polskiego rządu jest być w pierwszej kolejności w Europie pod względem implementacji najnowszych technologii i mieć nowoczesną gospodarkę korzystającą z danych.

„5G jest jednym z koniecznych warunków, aby w tym wyścigu się liczyć. Jest priorytetem rządu, aby w jak najszybszym tempie mieć 5G w Polsce. Przygotowujemy rozwiązania prawne i organizacyjne, by w najpóźniej 2025 w największych miastach było 5G. Jednak dzięki inwestycjom, jak projekt T-Mobile Polska, wierzymy że osiągniemy ten cel jeszcze szybciej. Jest to nasz wspólny cel, aby z 5G korzystał przemysł, miasta i konsumenci. Polska jest liderem w branży komórkowej i w 5G również chcemy być w czołówce. Cieszę się, że T-Mobile Polska widzi potencjał w inwestycjach w polską gospodarkę" - powiedział Zagórski.

Timotheus Heottges, CEO T-Mobile, wskazał, że to jego pierwszy event uruchamiania 5G.

„Mam poczucie, że uczestniczę w wielkim projekcie. Generujemy w ten sposób wartość i bogactwo dla przyszłych pokoleń. Rozmawiamy z wieloma rządami o 5G, a tu w Polsce to robimy! Musimy zrozumieć na czym polega 5G. To technologia gwarantująca wiarygodność transmisji danych dla wielu kluczowych branż, a także smart city, czy rozrywki. Naszym celem jest najlepsza infrastruktura i sieć 4G i 5G - to nasze zobowiązanie, a liczmy też na polityczne wsparcie rozwoju tej technologii" -powiedział Heottges.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom.

(ISBnews)

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Min. Kwieciński: 100 szlaków turystycznych i 10 schronisk dostosujemy dla niepełnosprawnych
nie, 20 sty - PAP
W poniedziałek górnicy z "S" odwiedzą biura śląskich posłów PiS
nie, 20 sty - PAP
Morawiecki i szef Google gośćmi Okrągłego Stołu Innowacji w Europie Środkowej i Wschodniej
nie, 20 sty - PAP
Łódź - Wyłoniono wykonawców remontów kamienic przy ul. Włókienniczej
nie, 20 sty - PAP
Węgry - Zmarł producent filmowy Andy Vajna
nie, 20 sty - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z ISBnews
mBank: KNF ustaliła pomniejszony wsk. bufora dot. stress testów na 2,55 pkt proc
pią, 18 sty - ISBnews
Bank Handlowy: KNF ustaliła wskaźnik bufora dot. stress testów na 4,44 pkt proc.
pią, 18 sty - ISBnews
Produkcja węgla JSW wzrosła r/r do 3,74 mln ton w IV kw. 2018 r.
pią, 18 sty - ISBnews
Orange Polska sprzedał spółkę zależną Orange Real Estate
pią, 18 sty - ISBnews
PKO BP: KNF ustaliła wskaźnik bufora dot. stress testów na 0,66 pkt proc.
pią, 18 sty - ISBnews

 więcej...



Help - For webmasters - RSS - Terms of service - Stooq - Android App

© 2000-2019 Stooq