pon, 21 sty 2019, 1:28 CET, NY 19:28, Londyn 0:28, Tokio 9:28, ^SPX +1.32%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Lubnauer: twierdzenie, że chciałam, by Nowoczesna opuściła KO - nieprawdziwe
PAP - Kraj
6 gru 2018, 12:15


6.12.2018, Warszawa (PAP) - Twierdzenie, że zastanawiałam się nad tym, by Nowoczesna opuściła Koalicję Obywatelską to kłamstwo; wiedzą to zarówno członkowie PO jak i wszyscy współpracownicy - oświadczyła w czwartek szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

W środę klub PO zmienił nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska; dołączyło do niego osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym dotychczasowa szefowa klubu tej partii Kamila Gasiuk-Pihowicz, i Piotr Misiło wyrzucony w ubiegłym tygodniu z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej przestał istnieć i stał się kołem. Wiceszefową klubu PO-KO została Gasiuk-Pihowicz.

W czwartek posłanka klubu PO-KO Kornelia Wróblewska powiedziała, że wraz z grupą posłów opuściła klub Nowoczesnej, ponieważ Katarzyna Lubnauer zastanawiała się nad wyjściem Nowoczesnej z Koalicji Obywatelskiej i samodzielnym startem partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

"Jest to absolutnie nieprawda, to jest całkowite kłamstwo, co wie zarówno PO, jak i wszyscy współpracownicy. Powiem więcej, została na ostatnim zarządzie (klubu) przyjęta uchwała dotycząca negocjowania na kolejne wybory w ramach KO szerszego porozumienia i ta uchwała została przyjęta w piątek" - powiedziała dziennikarzom w Sejmie Lubnauer.

"Nie jest żadną tajemnicą, że budowałam razem z Grzegorzem Schetyną i Barbarą Nowacką Koalicję Obywatelską i uważam, że tamten projekt okazał się sukcesem. I nie jest też tajemnicą, że chciałam go kontynuować na kolejne wybory, rozszerzony o kolejne podmioty" - zaznaczyła szefowa Nowoczesnej. Według Lubnauer tłumaczenia posłów, którzy odeszli z Nowoczesnej mają służyć temu, "by mogli się oni lepiej poczuć".

Lubnauer pytana, czy rozmawiała z Pawłem Kukizem lub kimkolwiek innym o tym, by choć jeden poseł dołączył do Nowoczesnej tak, by nie traciła ona w Sejmie swojego klubu, odparła, że traktuje wpisy Kukiza jako "żart, taką akcję facebookową, a nie jako poważną propozycję". Wskazała, że obecnie grupa posłów Nowoczesnej liczy 14 osób i nic nie wskazuje na to, by miała się powiększyć.

"Zastanawiam się, czy K'15 nie powinien +pożyczyć+ Nowoczesnej jednego posła. Po co? A po to, żeby mogli utrzymać w Sejmie swój Klub. Poważnie. (...) Serio zastanawiam się nad tym +wypożyczeniem+ posła. Choćby po to, aby przez chwilę Schetyna nie chodził w glorii, że mu się po raz kolejny udało najeść do syta prawie za darmo. Najeść za jakiś ochłap dla Pihowicz i jej skundlonych +towarzyszy+" - napisał w środę Paweł Kukiz na Facebooku.

Lubnauer zaznaczyła, że dotąd nie rozmawiała o nowej sytuacji z liderem PO Grzegorzem Schetyną i nie jest z nim umówiona na takie spotkanie. Podkreśliła jednocześnie, że dotąd nikomu nie odmówiła jeszcze spotkania i że jeśli szef Platformy poprosi o spotkanie, to się ono odbędzie.

Dopytywana o zachęty PO, by reszta posłów Nowoczesnej dołączyła do klubu PO-KO, Lubnauer powiedziała, że odmowna decyzja podjęta przez klub była jasna, ale zdaje sobie sprawę, że decyzje posłów w dużej mierze są oparte na emocjach, a te trudno przewidzieć. Lubnauer zaznaczyła, że w jej rozumieniu sama zmiana nazwy nie oznacza, że PO-KO to klub, w którym dobrze odnaleźliby się wszyscy posłowie Nowoczesnej.(PAP)

autor: Wiktoria Nicałek

wni/ par/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Min. Kwieciński: 100 szlaków turystycznych i 10 schronisk dostosujemy dla niepełnosprawnych
nie, 20 sty - PAP
W poniedziałek górnicy z "S" odwiedzą biura śląskich posłów PiS
nie, 20 sty - PAP
Morawiecki i szef Google gośćmi Okrągłego Stołu Innowacji w Europie Środkowej i Wschodniej
nie, 20 sty - PAP
Łódź - Wyłoniono wykonawców remontów kamienic przy ul. Włókienniczej
nie, 20 sty - PAP
Węgry - Zmarł producent filmowy Andy Vajna
nie, 20 sty - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Żona prezydenta Adamowicza odebrała w Gdańsku Nagrodę Orła Jana Karskiego
nie, 20 sty - PAP
Papież modlił się za ofiary katastrof na morzu i zamachu w Kolumbii
nie, 20 sty - PAP
Gdańsk: ponad tysiąc osób wzięło udział w "Światełku dla Pawła"
nie, 20 sty - PAP
Hall: dziedzictwo Pawła Adamowicza nie pójdzie na marne
nie, 20 sty - PAP
Kard. Nycz: wszyscy patrzą czy słowa chrześcijan o jedności niosą ze sobą czyny
nie, 20 sty - PAP

 więcej...Help - For webmasters - RSS - Terms of service - Stooq - Android App

© 2000-2019 Stooq