Sob, 29 Kwi 2017, 9:26 CET, NY 3:26, Londyn 8:26, Tokio 16:26, ^SPX -0.19%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Depesze Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Przetarg na koncepcję programową budowy drogi S1 jeszcze w br.
PAP - Biznes
17 Mar 2017, 17:36


17.03.2017, Bielsko-Biała (PAP) - Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na opracowanie koncepcji programowej budowy drogi ekspresowej S1 między węzłami Kosztowy II w Mysłowicach i Suchy Potok w Bielsku-Białej - podało w piątek ministerstwo infrastruktury i budownictwa.

Drogę do ogłoszenia przetargu otworzyło podpisanie przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka programu inwestycji.

W jej ramach powstanie 40-km dwujezdniowej drogi ekspresowej, która przebiegnie po nowym śladzie wytyczonym w woj. śląskim i małopolskim. W każdą ze stron będą wiodły dwa pasy. W ramach inwestycji powstaną obwodnice Bierunia i Oświęcimia, osiem węzłów łączących ekspresówkę z innymi drogami, a także 63 obiekty inżynierskie i dwa punkty obsługi podróżnych.

W węźle Suchy Potok S1 łączyła się będzie z istniejącą drogą S52 do granicy z Czechami w Cieszynie oraz częścią S1, która wiedzie przez Zwardoń na Słowację. Według ministerstwa odcinek z Mysłowic do Bielska-Białej "w istotny sposób poprawi spójność komunikacyjną województwa śląskiego i małopolskiego, dostępność portu lotniczego (w Pyrzowicach - PAP), a także połączenie z Czechami i Słowacją".

Resort przypomniał, że inwestycja ujęta jest w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. "Przewidywane lata realizacji inwestycji w systemie +projektuj i buduj+ to okres 2019-2022" - podały służby prasowe ministerstwa.

Ekspresowa trasa S1 w woj. śląskim i małopolskim przebiega od węzła z autostradą A1 w pobliżu katowickiego lotniska Pyrzowice do granicy ze Słowacją w Zwardoniu. Standard drogi ekspresowej ma obecnie na odcinkach Pyrzowice - Podwarpie (jedna jezdnia), Dąbrowa Górnicza - Tychy, a także Bielsko-Biała - Przybędza oraz Milówka - Zwardoń.

40-km fragment z Mysłowic do Bielska-Białej jest największym z przedsięwzięć w ramach S1. Kosztować ma ok. 3,5 mld. zł. Pozostałe brakujące fragmenty to 8,5-km odcinek tzw. obejścia Węgierskiej Górki na Żywiecczyźnie, a także 8-km z Podwarpia do Dąbrowy Górniczej. Pierwszy z nich ma być gotowy do 2021 r., a drugi dwa lata wcześniej. (PAP)

szf/ dym/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Morawiecki: wzrost gospodarczy w tym roku może być wyższy niż 3,6 proc.
9:23 - PAP
Barszcz: samorządy za grunt przekazany na Mieszkanie plus dostaną lokale
9:21 - PAP
Szef BBN: z terytorium Polski możliwa koordynacja przez NATO odstraszania ewentualnych zagrożeń ze Wschodu
9:02 - PAP
Sieć stacji paliw Circle K zapowiada dalszy rozwój w Polsce
9:00 - PAP
Rybnik - Jesienią tężnia, potem park
8:44 - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Wolsztyn - Parada lokomotyw na 110-lecie ostatniej czynnej parowozowni na świecie
Sob, 8:23 - PAP
MSZ: konsul honorowy w Akron oddała się do dyspozycji ministra spraw zagranicznych
Sob, 8:06 - PAP
NBP: przybywa Polaków aktywnie korzystających z konta przez internet
Sob, 8:04 - PAP
Straż Pożarna: 764 interwencje w związku z opadami deszczu
Sob, 8:03 - PAP
Przybywa wody w rzekach Podbeskidzia; alarmy na Wiśle i Iłownicy
Sob, 7:54 - PAP

 więcej...Help - For webmasters - RSS - Advertisement - Terms of service - About us - Jobs - Android App

© 2000-2017 Stooq